Sprzątanie Świata 2016

Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w ogólnopolska akcję "Sprzątanie Świata". Pierwsze działania zostały podjęte w czasie rajdu Kraśnik-Spławy II. Podczas pieszej wędrówki uczniowie zlokalizowali dwa dzikie wysypiska, a takze zebrali cztery worki śmieci. Nagrodą za trud było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku. Powrót do szkoły oznaczał ciag dalszy działań - warsztaty ekologiczne. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz utrwalić właściwe nawyki. 

Kolejnym działaniem na rzecz przyrody był wyjazd do lasu na spotkanie i prelekcję z lesniczym. Na początek posłuchaliśmy ciekawostek z życia lasu i pracy leśnika. Następnie, zaopatrzeni w worki i rękawice, wyruszyliśmy leśnymi szlakami w poszukiwaniu śmieci. Efektem naszej pracy było sześć worków zebranych przez nas odpadów. W nagrodę za trud i wysiłek włożony w sprzątanie lasu pan leśniczy przygotował dla nas niespodziankę - ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

 

Opublikowano: 03 października 2016 08:16

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 459

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół Specjalnych im. Ks. Jana Twardowskiego w Kraśniku

Realizacja: Superszkolna.pl

Godło Polski i logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaszyfrowany adres tej strony