Tragiczny wrzesień

Dnia 28 września 2017r. odbyła się uroczystość z okazji 78 – rocznicy wybuchu II wojny światowej pt. „Tragiczny wrzesień 1939.” Rozpoczęła się ona wysłuchaniem piosenki wojennej pt. „Dzieci z brodą”. Następnie uczniowie gimnazjum odczytali krótką historię września 1939r. Na uroczystość został zaproszony znany w Kraśniku historyk i regionalista pan Jarosław Cybulak. Zapoznał wszystkich zebranych z najważniejszymi wydarzeniami dotyczącymi września 1939r. w Kraśniku i okolicach. W trakcie wystąpienia prezentowane były zdjęcia przedstawiające Kraśnik w czasie II wojny światowej. W kolejnej części odbyło się wspólne śpiewanie piosenek wojennych, partyzanckich między innymi „Serce w plecaku, „Pałacyk Michla” przy akompaniamencie gitary. Atmosferę uroczystości dopełniła jesienna dekoracja z symbolicznym ogniskiem, przy którym zebrała się cała społeczność szkolna. Na zakończenie apelu uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli film dokumentalny pt. „Wrzesień 1939”.

Opublikowano: 05 marca 2018 21:56