X Ogólnopolski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Trzcianka

W dniach 05 - 08 października 2017 r. w Trzciance (woj. wielkopolskie) odbył się X Ogólnopolski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych z udziałem 70 zawodników z 14 Oddziałów Regionalnych Olimpiad Specjalnych.
Rozgrywki odbywały się na hali sportowo - widowiskowej w Trzciance, a zawodnicy zakwaterowani byli w Hotelu „Ajaks” i Pensjonacie „January”.
Organizatorem imprezy był Oddział Regionalny - Wielkopolskie – Poznań.
Województwo lubelskie reprezentowane było przez dwóch zawodników z Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku: Karola Iwana i Roberta Maja.
Każdy zawodnik wystąpił w 2 konkurencjach, rywalizując w grze indywidualnej i podwójnej. Grupy były zróżnicowane pod względem wieku i sprawności zawodników.
Nasi zawodnicy zajęli wysokie miejsca w turnieju:
1. Karol Iwan – I miejsce w grze indywidualnej i II miejsce w grze podwójnej,
2. Robert Maj – V miejsce w grze indywidualnej i II miejsce w grze podwójnej
Zgodnie z regulaminem Olimpiad Specjalnych za udział w zawodach wręczone zostały medale (za miejsca 1-3) oraz plakietki (za miejsca 4-8).

Opublikowano: 05 marca 2018 21:59