X Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Kraśnik-Olbięcin

18 października 2017 r. w sali gimnastycznej SOSW w Olbięcinie odbył się X Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Organizatorami turnieju byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Lubelskie, Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku i SOSW w Olbięcinie. Współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
W turnieju udział wzięło 17 zawodników: 5 dziewcząt i 12 chłopców z 7 Klubów Olimpiad Specjalnych województwa lubelskiego: ZSS Biłgoraj, SOSW Hrubieszów, SOSW Karczmiska, SOSW Nr 2 Lublin, ZS Nr 4 Lublin, SOSW Olbięcin i ZSS Kraśnik.
Od godz. 9.30 przeprowadzane były gry obserwowane.
O godzinie 11.00 odbyła się część oficjalna turnieju. Wszystkich zgromadzonych powitała Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku Pani Anna Stolarska. Podczas odegranego hymnu wciągnięto flagę Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy uczestniczący w zawodach złożyli przysięgę olimpijską. Otwarcia turnieju dokonał Dyrektor SOSW w Olbięcinie Pan Zbigniew Wilkołek. Dużą atrakcją dla dla publiczności był występ zespołu hip-hop ze SOSW w Olbięcinie oraz loteria fantowa zorganizowana przez organizatora turnieju.
Obecni byli dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Olimpiady Specjalne Polska Lubelskie”. Turniej sponsorowało Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
Zawodnicy wzięli udział w grach indywidualnych. Rywalizacja odbywała się w 6 grupach sprawnościowych. Uwzględniono podział na płeć i kategorie wiekowe. Na zakończenie zawodnicy otrzymali medale.

Miejsca zajęte w turnieju badmintona:

Grupa I – dziewczęta
1. Magda Wiewiórka – ZSS Kraśnik