Regionalny Turniej Bowlingu Olimpiad Specjalnych Lublin

Dnia 4 grudnia 2017 r. w C.H. Tarasy Zamkowe w Lublinie odbył się Regionalny Turniej Bowlingu Olimpiad Specjalnych, zorganizowany przez placówki szkolnictwa specjalnego z Lublina: ŚDS „Roztocze” i WTZ z ulicy Wallenroda. W zawodach uczestniczyło 40 zawodników Sekcji Olimpiad Specjalnych z trenerami, sędziami i wolontariuszami.
Bowling to najpopularniejsza odmiana gry w kręgle stworzona w oparciu o kręgle klasyczne. Jest to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Gra polega na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród zawodników z niepełnosprawnością intelektualną na całym świecie. W kręgle może grać każdy, wysoki czy niski, gruby czy chudy, stary czy młody. Strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a atmosfera na sali i rywalizacja między zawodnikami jest fascynująca.
Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku po raz pierwszy wystartowali na zawodach w tej dyscyplinie sportu. Udział w zawodach poprzedziły treningi przeprowadzone na torach w Janowie Lubelskim. Nasi uczniowie: Edyta Biegaj, Karol Tylus, Krystian Lisowski i Robert Maj, rywalizowali z zawodnikami z Lublina osiągając bardzo dobre wyniki. Rozgrywki przeprowadzone były w grach pojedynczych w dwóch grach (po 10 ram każda). Karol Tylus i Krystian Lisowski zdobywając ponad 100 pkt. zajęli 1 i 2 miejsca, natomiast Edyta Biegaj i Robert Maj miejsca 3 i 4. Gratulacje !!!

Opublikowano: 05 marca 2018 22:05