XXV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych Kraśnik 2018

23 maja 2018 r. na stadionie piłkarskim MOSiR w Kraśniku, przy ulicy Żwirki i Wigury 2 odbył się XXV Lubelski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych – Kraśnik 2018.
W zawodach uczestniczyli zawodnicy i trenerzy klubów sportowych Olimpiad Specjalnych Oddziału Lubelskiego.
Organizatorem zawodów był: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Lubelskie i Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku a współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Kraśniku i PCPR w Kraśniku.
Sponsorem głównym turnieju było Ministerstwo Sportu i Turystyki, które finansuje coroczny cykl treningów, przygotowujących zawodników do udziału w zawodach sportowych. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ufundował piękne medale dla zawodników.
Sponsorzy lokalni: Starostwo Powiatowe w Kraśniku, PCPR w Kraśniku, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Razem” w Kraśniku oraz Hurtownia „Lever” w Kraśniku zadbali o przygotowanie posiłków, nagród i słodyczy dla uczestników turnieju piłkarskiego.
W imprezie udział wzięło 118 zawodników z 15 placówek kształcenia specjalnego województwa lubelskiego.
Turniej rozegrany został się na 4 boiskach piłkarskich z podziałem na 4 grupy sprawnościowe. Mecze w grupach rozgrywano systemem „każdy z każdym”.
Jedna z drużyn, która zajęła pierwsze miejsce w turnieju będzie reprezentowała województwo lubelskie na zawodach ogólnopolskich.
Turniej zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta Kraśnik pan Mirosław Włodarczyk, Wicestarosta Powiatu Kraśnickiego pan Mariusz Socha oraz dyrektorzy szkół i instytucji wspierających organizację turnieju piłkarskiego.
Na zakończenie turnieju zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy za zajęte miejsca. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek po wyczerpujących zawodach, który w plenerowej stołówce wszystkim bardzo smakował.

Opublikowano: 04 września 2018 21:57