XI Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Polska Lubelskie 2018

25 października 2018 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku odbył się XI Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Organizatorami turnieju byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Lubelskie i Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku. Współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

W turnieju udział wzięło 20 zawodników: 9 dziewcząt i 11 chłopców z 6 Klubów Olimpiad Specjalnych województwa lubelskiego: SOSW Hrubieszów, SOSW Karczmiska, SOSW Kozice, SOSW Olbięcin, SOSW Zalutyń i ZSS Kraśnik. W turnieju gościnnie uczestniczyło 6 zawodników z ZS im. Józefa Twaroga w Księżomierzy. Od godz. 9.30 przeprowadzane były gry obserwowane.

O godzinie 11.00 odbyła się część oficjalna turnieju. Wszystkich zgromadzonych powitała Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych
w Kraśniku Pani Anna Stolarska. Podczas odegranego hymnu zaprezentowano flagę Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy uczestniczący w zawodach złożyli przysięgę olimpijską. Otwarcia turnieju dokonał Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kraśniku Pan Zbigniew Leziak. Obecni byli dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Olimpiady Specjalne Polska Lubelskie”. Turniej sponsorowało: Starostwo Powiatowe w Kraśniku i PCPR w Kraśniku.

Zawodnicy wzięli udział w grach indywidualnych. Rywalizacja odbywała się w 8 grupach sprawnościowych. Uwzględniono podział na płeć i kategorie wiekowe. Na zakończenie zawodnicy otrzymali medale.

Opublikowano: 03 grudnia 2018 11:43